Aktywna tablica – lista szkół objętych wsparciem

„Aktywna tablica” to program rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych. Z pierwszej edycji programu w latach 2017-2019 skorzystało prawie 12 000 szkół podstawowych, które otrzymały łącznie ponad 165 mln zł wsparcia finansowego z budżetu państwa.

Na program w latach 2020–2024 przewidziana jest kwota 361 mln 455 tys. zł, z czego 290 mln zł będzie pochodzić z budżetu państwa. Na realizację programu w 2022 roku przeznaczono z budżetu państwa 70 mln zł. Program będzie finansowany w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% z wkładu własnego organów prowadzących szkołę.

Aktywna tablica 2022

Masz pytania dotyczące programu Aktywna Tablica?

Skontaktuj się z nami: +48 730 899 699

sklep@x-intercom.pl
Polecane produkty

Monitory interaktywne Avtek TouchScreen - najlepszy wybór dla programu Aktywna Tablica
Monitory interaktywne

Monitor interaktywny to doskonałe rozwiązanie w edukacji, które wspiera proces nowoczesnego kształcenia. Monitor Avtek TouchScreen to produkt rozwijany od lat, wyznaczający najwyższy standard niezawodności i intuicyjnej obsługi. Jest to obecnie najczęściej wybierane rozwiązanie interaktywne w Polsce (wg danych FutureSource). Avtek TouchScreen to również pakiet oprogramowania dla edukacji, w którego skład wchodzą aplikacje ułatwiające prowadzenie zajęć, nagrywanie prezentacji, a nawet zarządzanie monitorami w szkole!

Tablice interaktywne
Tablice interaktywne

Tablica interaktywna to najbardziej optymalny sposób na duży, interaktywny obraz. Przekątna 80 lub 90 cali zapewnia świetną widoczność z odległego miejsca w klasie.

Projektory
Projektory

Projektory sprawdzą się zarówno jako urządzenia przenośne, jak i w stałej instalacji.
Wysoka jasność wybranych modeli pozwala na wyświetlenie jasnego i dobrze widocznego obrazu, co umożliwia projekcję bez dodatkowego przystosowywania sali. Bogate zestawy złączy dają możliwość podłączenia kilku urządzeń na raz i sprawnego zmieniania źródła sygnału, bez przełączania kabli w trakcie lekcji.

Nagłośnienie sali lekcyjnej
Głośniki

Nagłośnienie do sali lekcyjnej, przekazujące dźwięk z monitora lub tablicy interaktywnej lub NOWOŚĆ – mikrofon bezprzewodowy z głośnikami, który spełnia funkcję przenośnego zestawu nagłośnieniowego. Micker PRO wygląda jak mikrofon bezprzewodowy, ma wbudowany wzmacniacz i dwa głośniki o sumarycznej mocy 10 W.

Eduboty - specjalistyczne oprogramowanie
Specjalistyczne oprogramowanie

EduBoty – aplikacja do terapii na monitory interaktywne. Aplikacja obejmuje 3 zestawy gier wspomagających terapię uczniów:

  • ze specyficznymi trudnościami w nauce matematyki – “Wygraj z dyskalkulią”,
  • ze specyficznymi trudnościami w nauce czytania i pisania – “Wygraj z dysleksją”,
  • z deficytami w zakresie funkcji poznawczych, w tym różnorodnymi zaburzeniami uwagi.

grupa wiekowa 10+ / 12 gier / 1050 zadań
Dostępne na: Android i Windows

Roboty VEX
Roboty VEX

Roboty VEX to nowoczesne narzędzia do nauki programowania, które wspierają nauczanie przez doświadczanie. Wykorzystanie robotów VEX na lekcjach gwarantuje rozwijanie kreatywności, samodzielności i myślenia przyczynowo-skutkowego.

Drukarki 3D
Drukarki 3D

Kompaktowe urządzenie, które zmieści się w każdej klasie, a dzięki cichej pracy (<45 dB) drukarka może tworzyć wydruk nie zakłócając przebiegu lekcji. Zabudowana komora robocza urządzenia oraz podajnika filamentu, zapewnia bezpieczeństwo podczas użytkowania sprzętu. Zintegrowana kamera oraz łączność Wi-Fi pozwalają na podgląd wydruku oraz wysyłanie projektów modeli z komputera do drukarki bez konieczności wstawania od biurka.

Produkt dodany do ulubionych
Produkt dodany do porównania.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.